Pedagogy

85% BIZNESÓW Z ROKU 2030 DZIŚ NAWET JESZCZE NIE ISTNIEJE.

 PRZYGOTUJMY NASZE DZIECI NA PRZYSZŁOŚĆ !

 

                                   Doświadczamy nowej rewolucji. Rewolucji cyfrowej. W naszym życiu pojawia się coraz więcej sztucznej inteligencji.
              Możemy być tego świadomi, bądż też nie. Zdecydowana większość przyszłych wynalazków będzie bazowała właśnie na sztucznej inteligencji.
                        Jesteśmy przekonani, że jedynym sposobem zapanowania nad tymi nieodwracalnymi zmianami będzie poprostu ich zrozumienie.
                                        Wyzwanie jakie stawiamy sobie w szkole DreamMakers, to pozwolić naszym dzieciom wymyślić się na nowo.
                         Podczas cotygodniowych zajęć, obozów wakacyjnych bądż też warsztatów tematycznych dzieci pozyskają wiedzę i umiejętności,
                                         które pozwolą im stać się   świadomymi mieszkańcami, a nawet aktywnymi współtwórcami 21-ego wieku.

 

DreamMakers stworzył autorski program inspirowany pedagogiką MIT oraz Montessori, kótry pozwala dzieciom stać się bardziej samodzielnymi (na sporą część niewiadomych są w stanie same odnależdż prawidłową odpowiedż, trzeba im na to tylko pozwnolić). Staną sie twórcami (wybierają i kreują własne projekty), nauczą się pracy w grupach/drużynach (współpracują aby osiągnąć sukces przy rozwiązywaniu bardziej skomplikowanych zadań), zyskają i rozwiną pewność siebie (próba, pomyłka, ponowna próba z bagażem doświadczenia, która prowadzi do sukcesu, widzą co osiągneli i są dumni) oraz rozwiną umiejętności komunikacyjne (dzielą się z innymi tym, co zrobili).

Nauka kodowania w połączeniu z naszym autorskim systemem, pozwoli dzieciom wytworzyć własne autonomiczne umiejętności: aktywne, krytyczne (w tym samokrytyczne) oraz współpracując z innymi, uczące również pokory. Poprzez zrozumienie cyfryzacji oraz zdobycie i szlifowanie wyżej wymienionych cech, nasze dzieci staną się bardziej przygotowane na przyszłość, na właśnie postepującą rewolujcę cyfrową.

Każdego dnia doskonalimy nasz program i system edukacyjny, biorąc pod uwagę opinie dzieci oraz rodziców, ale również naszej kadry. Coroczne spotkania z zespołem MIT (Massachusetts Institute of Technology) oraz wymiana doświadczeń z zespołami z całego świata pozwala nam doskonalić i rozwijać nasz program edukacyjny, aby stał on się jeszcze bardziej atrakcyjny dla naszych dzieci.

INNOWACYJNE PODEJŚCIE PEDAGOGICZNE

NAUKA KODOWANIA TO KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI

Logika, próba, powtórka, utrwalenie: programowanie czerpie z umiejętności potrzebnych również w codziennym życiu.

Nasza oferta umożliwi dzieciom zdobyć klucz do aktywnego i logicznego programowania poprzez praktykę, nie suchą teorię! U nas nauka programowania to również i przede wszystkim nauka jak się uczyć. Nauka programowania to klucz do przyszłości.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE WARSZTATY?

 

DreamMakersi w wieku 8+

Nauczanie prze zabawę!

Nasze cotygodniowe spotkania dla 8 i 9 latków pomogą postawić pierwsze kroki w dziedzinie programowania: Animacje oraz gry komputerowy w Scratchu: robotics z Ozobotami, animacje Lego, pierwsze kroki w 3D/rysowanie, poznawanie elektryczności

#3D SLASH #LEGO WE DO #SCRATCH #PIKSELAPP #OZOBOT

DreamMakersi w wieku 10+

Odkryj programowanie z podłaczonymi obiektami

Nasze cotygodniowe spotkania dla 10 i 11 latków pozwolą dzieciom wyrazić własną kreatywność poprzez kod: stworzenie gry wideo w Scratchu, odkrywanie i bezpieczne eksperymentowanie z elektrycznością z LEGO oraz Micro;Bit, nauka designu 3D, wzgląd w studio produkcyjne, poznawanie kreatywnych OZOBOTów

#MICRO:BIT #3D SLASH  #SCRATCH #TINKERCAD #LEGO WE DO

DreamMakersi w wieku 12 +

Stopniowe projektowanie cyfrowych zagadnień systemem AGILE

Nasze cotygodniowe zajęcia dla 12 i 13 latków umożliwią szerszy rozwuj umiejętności algorytmicznych oraz zapoznają uczestników z metodologią projektowania: stworzenie gry wideo w Scratchu, Scratch Data, bezpieczne eksperymentowanie z elektrycznością z Micro:Bit, wzgląd do studia produkcyjnego oraz 3D, stworzenie własnej gry komputerowej w Construct 2

#CONSTRUCT2 #MICRO:BIT #SCRATCH DATA #INKSCAPE

DreamMakersi w wieku 14 +

Programowanie profesjonalnymi narzędzmi

Nasze cotygodniowe zajęcia dla młodzieży 14 + zapoznają ją z pracą zawodowego programisty gier wideo i nie tylko; stwórzenie strony internetowej w HTML i CSS, odkrywanie PYTHONA, projektowanie gry 3D z UNITY, Game Jam, realizacja własnych pomysłów z elektrycznością w Micro:Bit

#MICRO:BIT #UNITY 3D #PYTHON #HTML #CSS

Jak pracujemy?

DreamMakers używa Scratch, język programowania stworzony specjalnie dla dzieci. Kodowanie odbywa się na podstawie doboru odpowiednich bloków, jak zabawa klockami LEGO. Język powstał w MITcie (Massachusetts Institute of Technology), wykreowany przez Lifelong KinderGarten of the Media Lab. Scratch przysłużył się powstaniu ponad 5.000.000 projektów na całym świecie.

Makey Makey, Lego Robots czy Kinect Camera stanowią ciekawą opcję powiązaną ze Scratchem, otwierającą niezliczone perspektywy do kreatywnej nauki poprzez zabawę.  Pedagogiczne podejście ugruntowane jest na pracy zespołu The ScratchEd Team,  którym kierowała Karen Brennan z Harvard Graduate School of Education.

Świat jest pełen komputerów

Komputery, tablety czy smartfony? Wszystkie te urządzenie stanowią część naszego życia i zmieniają naszą codzienność, zarówno w domu jak i w pracy.

Robimy zakupy w sklepach internetowych, słuchamy muzyki z internetu, używamy mediów społecznościowych… mamy aplikacje i udostępniamy im wzgląd w niemalże wszystkie sfery naszego życia.

Dlatego też przekazanie dzieciom klucza do świata w którym żyją, stało się ważniejsze niż kiedykolwiek.

 

Komputer, wspaniałe narzędzie do kreowania

Komputer jest narzędziem. Wykonuje jedynie zadania, które ktoś mu przez jedną z wielu form dostarczył. Zarazem jest niezwykle wydajnym narzędziem.

Natychmiastowe wyszukiwanie treści sposród niebywale wielkiej liczby danych? Dekodowanie ludzkiego DNA? Tworzenie skomplikowanych algorytmów? 

Umożliwienie stworzenie własnej wymarzonej gry komputerowej, to większa frajda niż granie na cudzej. Komputer zobrazuje niebywałą kreatywność naszych dzieci.

Co więcej, każdy etap tworzenia własnej gry będzie zrozumiały. 

Nauka programowania Learning to code to learn to learn

Ucząc się programowania to wspaniały sposób rozwijać swoje umiejętności, nie tylko te ściśle “naukowe”.

Umiejętności przydatne dziś i w przyszłości.

Młodzi ludzie rozwijają logiczne myślenie, uczą się strukturować zadania,  doświadczają również porażek, ale u nas zawsze znajdują rozwiązania.

Nauka kodowania dla dzieci to przygotowywanie je na przyszłość.

 

Learning to code to learn to learn


Learning to code is a great way to develop skills and know how to be useful to evolve in today’s and tomorrow’s society.

By coding, children develop their logic and structure their reasoning. They learn to err and think with others to find a solution.

Learning to code for children is preparing them for the future.

ODKRYJ KODOWANIE DLA TWOJEGO DZIECKA ZA JEDYNE 50ZL ZA 1:30h !

Nasze tematyczne warsztaty odkrywcze wprowadzą dzieci w tajniki programowania komputerowego.
W małych i kreatywnych grupach 10-cio osobowych można wybrać między nastepującymi tematami; tworzenie gry komputerowej, programowanie LEGO, kreowanie aplikacji mobilnej lub budowa strony internetowej.
Nasze warsztaty odkrywcze to chwila, gdy wybudzamy dziecięcą kreatywność w technologiach.